Askeri Kamp Çadırları

Askerlerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayan askeri çadırlar, özellikle kamp alanlarında yaygın olarak kullanıldığından askeri kamp çadırı adıyla da bilinmektedir. Kolay kurulup sökülmesi ve askeriyede zor koşullara karşı dayanıklı olması bu çadırları vazgeçilmez kılmaktadır.

Doğal ortama uyum sağlayan askeri kamp çadırları askerlerin barınma ihtiyacı için kullanılabileceği gibi yemekhane, hastane ve depolama alanı olarak da kullanılabilir. Dayanıklı malzemeden üretilen kamp çadırları farklı iklim koşullarına karşı da korunaklı olacak şekilde rüzgar, kar, dolu, fırtına gibi hava olaylarından etkilenmeyecek şekilde tasarlanabilir.

Ordunun kullanımı göz önünde bulundurularak üretilen askeri kamp çadırları, kullanım alanına göre çelik konstrüksiyon ya da alüminyum konstrüksiyon malzemeden üretilebilir. Farklı boyutlarda üretilen askeri çadırlar alev yürütmez ve su geçirmez özelliğiyle de güvenli bir kullanım sahası yaratır.

Geniş bir iç alan hacmine sahip olan askeri çadırlar, askeriyenin bakım ve tamir atölyesi olarak da kullanılabilir. Helikopter ve uçak hangarlarına ihtiyaç duyulan askeri alanlarda, istenilen ebatlarda üretilen askeri çadırlar ile bu geniş iç alanı tasarlamak mümkündür. Doğaya kamufle olması açısından kum beji, yeşil tonlarındaki kamuflaj desenli olarak üretilebilen askeri çadırlar, standart fiyatlara sahip olmadığı için, çadırın boyutuna ve kullanılan malzemelere göre bir fiyatlandırma yapmak doğru olacaktır.

Hızlı üretimi sayesinde çoklu olarak satın alınabilen askeri çadırlar, aydınlatma ve jeneratör gibi farklı eklentilerle özelleştirilebilir. Korunaklı hale getirilen ürünler genelde PVC kaplı membran kumaşlarla kapatılır. Farklı coğrafi şartlara uyum sağlayan çadırlar, farklı zeminlere de kurulabilmektedir. İhtiyaç niteliğine göre uzman mühendis ve mimarlar tarafından tasarlanan askeri kamp çadır ürünleri komuta ve kontrol merkezlerinde de kullanılmaktadır.