Çadır Aksesuarları Nedir?

Çadırlar, farklı amaca hizmet eden ürünlerdir. Çadır Aksesuarları Nedir; Çadır aksesuarları da bu çadırları daha işlevsel ve kullanışlı hale getirmeye yarayan ürünlerdir.

Çadır denince akla ilk olarak doğaya kaçan özgür ruhlu insanların, kendileri için doğayla iç içe yaşayabilecekleri bir alan oluşturmasını sağlayan yapılar gelir. Ancak günümüzde çadırlar birçok alanda tercih edilmektedir. Birbirinden farklı boyut ve özelliğe sahip çadırlar, barınmadan saklamaya kadar farklı alanlarda kullanılmaktadır. Konser, düğün, davet gibi organizasyonlardan, inşaat alanında personelin konaklayacağı mekana kadar pek çok yerde çadırlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Kullanıldığı alana göre faklı özelliklere sahip olan çadırlar, çadır aksesuarları ile de daha verimli, sağlıklı mekanlar haline getirilir. Özellikle etkinlik ya da spor çadırları gibi büyük alan kaplayan çadırlarda, açılır kapanır kapılar hayatı kolaylaştıran özelliklerden biridir. Elektronik yan cepheler özellikle yaz mevsiminde doğal hava sirkülasyonunu sağlamak, çadır içerisinde sağlıklı ve ferah bir hava akımı yaratmak adına tercih edilebilir. Bu çadırlarda kullanılan cepheler isteğe ve ihtiyaca göre cam, çelik ya da plastik olarak da eklenebilir. Kargo, hangar gibi depolama amacıyla kurulan çadırlarda elektronik ya da manuel kapılar, çalışanlar için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Çadır Aksesuarları; İklimlendirme Sistemleri

Gerek kişisel kullanımlardaki çadırlarda gerekse toplu kullanıma uygun büyük ölçekli çadırlarda yaşanılan en büyük sorunlardan biri içerideki havalandırmanın yetersiz olması. Özellikle etkinlik ya da personellerin yaşamlarını sürdürdüğü şantiye çadırlarında sağlıklı bir ortam sağlamak için yan cephe panel kapıları veya elektrikli hava fanları kullanılabilir. Çadırlar her ne kadar bulunduğu hava koşullarına uygun olarak üretilse de çadırınıza ekleyeceğiniz birkaç aksesuar ile daha kaliteli bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. İklimlendirme sistemi ile çadır içerisindeki havayı, hava koşullarına göre ısıtıp soğutabilirsiniz. Klimalar ve propan gazlı ısıtıcılar sayesinde çadırınızı her mevsim kullanabilirsiniz.

Çadırlarda iklimlendirme sisteminin yanı sıra yalıtım da ekleyerek hem uzun ömürlü hem de kaliteli bir yapı inşa etmiş olursunuz. Özellikle etkinlik çadırlarında akustik ses izolasyonu için alüminyum kabarcıklı yalıtım malzemeleri, taş yünü, cam yünü gibi ürünler de kullanabilirsiniz. Kullanılan yatılım malzemesinin dış etkenlere karşı direncini artırmak amacıyla iç ve dış yüzeye membran astar kaplayabilirsiniz. Bu sayede çadırın estetik görünümüne zarar vermeden, sağlıklı ve dayanıklı bir iç ortam yakalarken maliyetinizi de düşürürsünüz.

Çadırlarınızı hangi amaca yönelik kullanıyor olursanız olun, uzum ömürlü ve kaliteli olması için konusunda uzman bir yerden temin etmeniz büyük önem taşır. Başboğa çadır aksesuarları ile ürünlerinizi çok daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Başboğa, 10 bin metre karelik fabrikasında Avrupa standartlarında ürettiği çadırlarıyla tüm ihtiyaçlarınıza, en kaliteli ve düşük maliyetli çözümler sunar.