Çadır Aksesuarlarının Projelere Katkısı

Çadır yapılar, günümüz faaliyet alanlarında oldukça fazla kullanılmaya başlandı. Farklı konseptler için tasarlanan Dome çadırlar, ürün koruması ve çalışma alanları yaratmak adına projelendirilen endüstriyel çadırlar bu yapılardan yalnızca ikisi. Bir beton yapı oluşumundan daha ekonomik imkanlar sağlayan ve çadır aksesuarları ile daha fonksiyonel alanlar oluşturan çadırların kullanım oranı her geçen gün artış göstermekte.

Tasarladığınız projenin en sağlıklı şekilde hayata geçmesi ve oluşumunun ardından problem yaşamadan kullanılabilmesi için kaliteli malzemelerin temin edilmesi oldukça önemli. Öncelikle kurulacak çadır yapının konumu göz önüne alınmaktadır. Konumun iklim ve hava şartlarına yönelik branda çeşitleri kullanılmalıdır. Aynı zamanda yalnızca bir yapı oluşturmanın fonksiyonel kullanım sağlayamadığının altını çizmek gerekir. Çadır aksesuarları ile yapınızı hem daha kullanışlı hem de daha korunaklı hale getirebilmeniz mümkün.

Çadır Aksesuarları

Projenizde alana giriş yapmanızı sağlayacak kapılar, hava, iklimlendirme ve yalıtım çadır aksesuarlarını meydana getirir. Burada önemli olan yapıya uygun çadır aksesuarını belirlemektir. Bu konuda mutlaka uzman desteği almanız, projenizin başarısı açısından önem barındırır. Örneğin spor yapılarından sürgülü kapı kullanmak yerine açılır kapanır yan cepheler tercih etmek, doğal hava sirkülasyonu oluşturmak için daha kaliteli bir tercih olacaktır.

Havalandırma faktörü de verimli bir proje meydana getirme konusunda kilit görev alır. Yapının iklim ve coğrafi şartlara yönelik sıcaklık meydana getirebilmesi için klimalar, propan gazlı ısıtıcılar gibi ekipmanlar kullanılmaktadır.

Ortamın sıcaklık ve soğukluk derecesi, dışarıdaki ses kirliliğinden yapının muhafaza edilebilmesi çadır aksesuarları içerisinde yer alan yalıtım çözümlerindedir. Projenin yalıtımını gerçekleştirmek için alüminyum kabarcıklı yalıtım malzemesi, taş yünü, cam yünü gibi ürünler kullanılmaktadır. Aynı zamanda yalıtım malzemesinin dış etkenlere dayanıklılığını sağlamak için her iki yüzeyine membran astar kaplanmalıdır.

Bir projeyi konum, iklim şartları ve kullanım amacına yönelik en iyi şekilde hayata geçirmek istiyorsanız Başboğa Çadır ve Branda ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Çadır aksesuarları hakkında bilgi almak için iletişim sayfamızı, sipariş detaylarını iletip sipariş vermek için form sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.