Çadır Spor Salonu

Açık spor sahalarının kapatılmasını sağlayan ve yılın her günü spor aktivitelerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesine olanak tanıyan spor çadırları, müşterilerin ihtiyaç ve isteklerine göre tasarlanır. Mekana göre projelendirilen çadır spor salonu ürünleri, çelik ya da alüminyum konstrüksiyondan üretilebilir.

İster çelik konstrüksiyon malzemeden, ister alüminyum konstrüksiyon malzemeden üretiliyor olsun, bu yapıların kurulum ve söküm işlemi hızlı olacaktır. Kolay taşınabildiği için de mevsimsel olarak farklı zamanlarda kullanılabilen çadırlar, betorname yapılara kıyasla düşük yatırım maliyetleriyle üretilebilmektedir. Spor aktivitelerinin devamı için işletme giderlerine büyük katkılar sağlayan çadır yapılar, avantajlı yanlarıyla son zamanların en çok tercih edilen ürünleri arasındadır.

Spor çadırlarında amaç gün ışığından maksimum verim almak ve pozitif, ferah alanlar yaratmaktır.

Gün ışığının içeri girmesi için yarı geçirgen membran kumaşla kaplanan çadırlar aydınlatma maliyetlerini de düşürmüş olur. Üstelik sporcuların sağlığı düşünülerek tasarlanan kumaşlar UV ışınlarını bloke edecek ve içerideki havanın muhafaza edilmesini sağlayacaktır. Böylece içerideki hava yaz aylarında daha serin, kış aylarında daha sıcak olacağı için yapılar en efektif şekilde kullanılabilecektir.

Geniş alanlara ihtiyaç duyan spor aktiviteleri için bu çadırlar istenilen boyutlarda üretilebilir. Spor sahasının özellikleri göz önünde bulundurularak üretilen çadırların kullanım sahası da geniştir. Futbol sahalarında, kapalı yüzme havuzlarında, basketbol sahalarında, voleybol sahalarında, buz hokeyi ringlerinde, tenis kortlarında, mini golf sahalarında ve çok amaçlı spor salonlarında kullanılabilir.

Çadır spor salonu maliyeti ise alanın ebatlarına ve kullanılacak eklentilere göre değişiklik gösterebilir. Projenin ihtiyaçları doğrultusunda en uygun opsiyonlar belirlenecek, aksesuar sistemleri seçilecek ve tüm bunların sonucunda spor salonu çadırlarının maliyeti ortaya çıkacaktır. Soğutma ve ısıtma sistemi, iklimlendirme, havalandırma, çadır aydınlatma ürünleri, cephe açılıp kapanma sistemleri, ses izolasyonu gibi oldukça farklı istekler göz önünde bulundurularak üretilen çadırlarda spor sahası zemini de oluşturulabilir.