Çelik Konstrüksiyon: Sunduğu Avantajlar

Bütün taşıyıcı sistemlerin çelikten üretildiği yapı sistemlerine çelik konstrüksiyon denir. Çelik konstrüksiyonlu çadırlar da sağlam yapısı ve işlevselliği ile uzman ekibimiz tarafından tasarlanan yüksek kaliteli çadır modellerinin başında gelmektedir.

Çelik konstrüksiyon yapının en büyük avantajı hafif olmasıdır. Bu hafif yapılar betonarme yapılara göre daha az deprem yüklerine maruz kalırken sağlamlığı anlamında da güven verir. Aynı zamanda imalat sürecinde ve montaj aşamasında zamandan tasarruf sağladığı için de pratik olan çelik konstrüksiyon sistemleri uzun ömürlüdür. Defalarca tekrar sökülüp takılabilen çelik konstrüksiyon çadırlar, monte edilmesi kolay olduğundan zahmetli değildir. Çelik yapısından dolayı istendiği kadar tekrar edilse de özelliğini kaybetmeyecektir. Ayrıca çevreye zarar vermeyen çelik konstrüksiyonlu çadırlar talebe göre statik denge ve mukavemet hesapları yapılarak üretilebilmektedir.

Çelik Konstrüksiyon Çadırların Avantajları

Çelik konstrüksiyon çadırlar sıcak daldırma galvaniz ile korozyona ekstra direnç kazandırılabilmektedir. Müşterilerin talepleri doğrultusunda ekonomik çözümlerle üretilebilen çelik konstrüksiyon çadırlar dayanıklı boya kaplamayla üretilir. Uzun ömürlü olduğunu söyleyebileceğimiz çelik konstrüksiyon çadırlar uçak hangarlarında, çelik sanayi yapılarında, çelik fabrika binalarında ve çelik konstrüksiyon depolar da kullanılabilir.

Çelik konstrüksiyonda malzeme israfı düşüktür. Kayıp olmadan tekrar hızlıca kurulabilen bu malzeme ekonomik ve estetiktir. Uzun süreli kullanıma karşı dayanıklı olan çelik konstrüksiyon geri dönüşümü olan bir malzeme olduğu için de tercih edilmektedir. Yüksek mukavemet gücü ve taşınabilirliği ile öne çıkan çadırlar demonte edilebildiği için fiyat performans açısından büyük avantajlar sunmaktadır. Özel taleplere göre farklı ölçülerde üretilebilen bu çadırlar her türlü organizasyonda, şantiyede ve fabrika yapımında rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca çadırlar özel istekler doğrultusunda ışık geçirmez, anti infrared, brandalı ya da benzeri özelliklerde de üretilebilmektedir.