Deprem Çadırları

Deprem Çadırları, en zor zamanlarda yaşam alanları oluşturup, barınma imkanı sunuyor. Yüksek kaliteli afet çadırları, insani yardım çalışmalarında ve afet durumlarında yaşamın devamı için gerekli olan ekipmanlardan biridir. Deprem çadırı olarak da bilinen ürünler, afetzedelerin konforu düşünülerek tasarlanmıştır. Bu nedenle güvenlik önlemine sahip olan çadırlar su geçirmez ve alev yürütmez teknolojiyle üretilmiştir.

Uzun süreli kullanılabilen ve hem yurt içinde hem de yurt dışında insani yardım alanlarında kullanılan deprem çadırları, amaca göre farklı boyut ve ağırlıklarda üretilebilir. Tasarım ve kurulum kolaylığı nedeniyle seri üretimi yapılabilen çadırların mevsim koşullarına uygun üretilebiliyor olması da zorlu iklim koşullarında kullanılmasını kolaylaştırır.

İzolasyon özellikleri nedeniyle maksimum koruma sağlayan deprem çadırları, olağan üstü durumlarda ihtiyaçların en kısa sürede karşılanmasına olanak tanır. Farklı zemin koşullarına da adapte edilebilen afet çadırları minimum iş gücü gerektirdiği için zaman kazandırır ve kurulumu pratiktir. Böylece afet anlarında insanlara güvenli alan yaratan ürünler dayanıklı malzemeden üretildiği için de sorunsuz kullanılabilecektir.

İnsanların barınma, yemekhane gibi ihtiyaçlarını karşıladığı gibi erzak çadırı olarak da kullanılabilen ürünler depo amaçlı da afet bölgelerine gönderilebilir. Böylece zor anların en iyi şekilde atlatılmasına yardımcı olan afet çadırları eklentilerle özelleştirilebilir. Pencere, havalandırma sistemi, aydınlatma gibi özelleştirilebilen yapılar konforlu yaşam alanları oluşturulmasını sağlar.

Yüksek kalitede malzeme kullanılarak üretilen afet çadırlarının üretim kapasitesi de oldukça yüksektir. Enerji tüketimini minimuma indiren bu çadırların ışık geçirgen özelliği vardır ve gün ışığından maksimum şekilde faydalanmanıza olanak tanır. Güvenlik gereksinimini büyük ölçüde karşılayacak olan deprem çadırlarının olağan üstü bir durumdan sonra kargaşayı önleyecek olması da tercih edilme sebeplerinden biridir. Üstelik geniş iç alan hacmine sahip olan ürünlerin barınma anlamında kolaylık sağlaması işleyişin aksamamasına neden olur.