Depremde Yaşamı Kesintiye Uğratmayan Çözüm

Yaşam alanlarını tahrip eden doğal afetlerin olası zararlarını minimuma indirmek ve acil ihtiyaçlara hızlı çözüm getirmek için kullanılan afet çadırları, kolay kurulum imkanı ile güven veren ürünlerdir. Kaliteli profillerden üretilen deprem çadırları , özellikle fay hatlarının geçtiği ülkemiz için deprem gibi olası doğal afetlerde üretimi gerekli olan ürünlerin başında gelir.

Alev yürümez malzeme ile üretilen afet çadır ürünleri çok kısa sürede kurulduğu için acil ihtiyaç durumunda kullanıcılara zaman kazandırıyor. Barınma ihtiyacının yanı sıra afet bölgesinde yemekhane ve depolama gibi ihtiyaçlar için de kullanılan afet çadırları, istenilen ölçülerde üretilebiliyor. Geniş iç alan hacmiyle konfor sağlayan çadırlar, yerel işgücünün sahada kolaylıkla kurulumunu yapabileceği ürünlerdir.

Doğal havalandırma sistemine sahip olan afet çadırı modelleri;

Zararlı UV ışınlarını bloke eden sistemiyle son derece kullanışlıdır. Enerji tüketimini minimuma indirgeyerek tasarruf sağlayan ürünler istenirse özelleştirilebilir. Ayrıca giriş kapısı, tekerli kapı gibi eklentiler ile daha konforlu bir hale getirilebilir. Membran kumaş desteğiyle üretilen afet çadırları su geçirmezdir. Bu da doğal afetlerde tam korunaklı yapılar oluşturmaya imkan verir.

Doğal afet esnasında önemli olan seri kullanım alanını en kısa sürede yaratmak ve insanların yaşam kalitesini, güvenliğini koruyabilmektir. Kısa zamanda üretilen güvenilir afet çadırları, işlevselliği ile ihtiyaçları karşılayacaktır. Resmi kurumlara da dağıtılan bu ürünler farklı iklim ve zemin koşullarına uyum sağlar. Barınma, yemekhane ve depolama dışında insanların doğal afetlerde sağlık hizmetlerinden faydalanması için de afet çadırları kullanılır. Böylece kritik anlarda imdada koşan bu çadır ürünleri yaşamın kesintiye uğramamasını sağlar.

Uzman mühendislerin ve mimarların tasarladığı afet çadır ürünleri, maliyeti de düşük ürünlerdir. Bu nedenle kurumların seri üretimini istediği ürünler ülkemizde olası bir doğal afet esnasında kurtarıcı olacak, acil ihtiyaçları en kısa sürece karşılayacaktır.