Dome Çadırlar

Dome çadırlar, kubbe görünümlü çadırlardır. Beşgen formunda tasarladığımız taşıyıcı yapı elemanlarının (birbirine eklenmesiyle) birleştirilmesiyle oluşan çelik iskelet, dairesel bir alan üzerine oturtulur ve membranla kaplanır. Jeodezik dome çadırlar Dayanıklı iskelet yapısı ve elegant görüntüsüyle pek çok farklı organizasyonda kullanılan bu çadırlar ferah iç alanlar tasarlamak için idealdir. Ortalama 5 metre ile 30 metre çap aralığında üretimini yaptığımız dome çadırların kurulum-sökümü son derece hızlı ve pratiktir. Çelik iskelet hafif, güçlü, ağır hava şartlarına karşı dayanıklıdır. Çadırın içerisinde taşıyıcı nitelikli kolon ve kiriş bulunmaması geniş, kesintisiz bir iç mekan yaratır.

Kolon ve kirişin olmaması özellikle bazı etkinlik alanları yaratmak için son derece idealdir. Böylece gelen konuklar daha ferah bir alan içerisine girmiş olacak, kesintisiz iç mekan mobilyaları dome çadırlarda rahatlıkla kullanılabilecektir. Üstelik birbirine ek yapılarak kullanılabilen bu çadırlar özelleştirilebilir ürünler olduğu için ihtiyaçlara göre şekillendirilecektir.

Dome Çadırlar

Dome Çadır Kullanım Alanları

Daha fazla kapalı alana gereksinim duyulduğunda ise, dome çadırlar tünel sistemiyle birbirine bağlanarak, yapılar arasında son derece pratik ve işlevsel bir yöntemle geçiş sağlanır. Hafif iskelet yapı sayesinde, çadır kurulduktan sonra optimal bir noktadan vinç ile kaldırılarak istenen yere kolayca taşınır. Dome yapılar estetik ve şık görünümlerinin yanı sıra diğer klasik çelik konstrüksiyonlu yapılara göre çok daha kısa sürede, düşük maliyet ve minimum işgücüyle kurulum avantajına sahiptir, söküldükten sonra depolanması kolaydır. Estetik görünümleri nedeniyle butik aktiviteler için vazgeçilmez bir ürün olan dome çadırların daha kısa zamanda hazırlanabiliyor olması aniden oluşturulan etkinliklerde tercih edilmesini sağlamıştır.

Yapıyı kaplayan membran, geçirgen ya da yarı ışık geçirgen olduğu gibi pencereli ve penceresiz olarak da tasarlanabilir. Özelleştirilebilir olduğunu söylediğimiz dome çadırlar bu sayede her iklim koşulunda ortam ısısını istediğiniz gibi ayarlamanıza imkan tanır. UV ışınlarına karşı doğal bir bariyer görevi yapan membran kumaş, yarı ışık geçirgen özelliğiyle gün içinde ekstra aydınlatmaya gerek bırakmaz, elektrik tüketim maliyetini minimuma indirgediği için ekstra maliyetlerinizden de kısmanıza olanak tanır. Kurulum aşamasında size zamandan tasarruf ettiren bu ürün elektrik anlamında da maliyeti kısacağından pek çok aktivite için öncelikli tercihiniz olacaktır. Ayrıca çadırın dış yüzeyine dijital baskı yöntemi uygulanarak kurumsal marka, logo ve ilanlar ile firmanızın tanıtımını yapmanız mümkündür. Baskı çözümleri sayesinde işletmenize özel ürünler tasarlattırabilir ve bunları daha sonrasında depolayarak farklı bir etkinlikte kullanabilirsiniz. Dome yapılar şık, sofistike tasarımlarıyla ve estetik, işlevsel görünümleriyle etkinlikler, tanıtım faaliyetleri, fuarlar vs… alanlarında müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir.

Dome Çadır Aksesuarları

Başboğa bünyesinde, müşterilerimize sunduğumuz dome yapılara özel başlıca aksesuar seçenekleri;
» Panoramik cephe ya da çatı,
» Cam kapı,
» Isıtma-soğutma
» Havalandırma amaçlı iklimlendirme sistemi,
» Bağlantı-giriş koridorları, yer almaktadır.

Müşterilerimizden gelen talep doğrultusunda dome yapılar, firmamız tarafından geçici ya da kalıcı olarak tasarlanabilmektedir. İstediğiniz ebatlarda kısa sürede üretilen dome çadırlar Başboğa kalitesi ve garantisiyle size teslim edilecektir.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Dome Çadırlar Hangi Malzemelerden Üretilmektedir?

Membran kumaşla kaplanan dome çadırlar çelik iskeletten oluşur. Dome çadırlarımız su geçirmez, sıcak ve soğuk iklimlere uyumludur. Her mevsim gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Dome Çadırlarının Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Kaliteli malzeme ile titizlikle hazırlanan dome çadırlarımız, kolay kurulum ve söküm ile dilediğiniz zaman dilediğiniz mekanlarda kurabilir, uzun yıllar kullanabilirsiniz. Hafif iskelet yapısına sahip olduğu için taşınması ve depolanması kolaydır.

Dome Çadırların Fiyatı Ne Kadardır?

Her tasarıma ve zevke özel hazırlanan dome çadırlarımız müşteri ihtiyacına göre boyutlandırılmaktadır. Bilgi almak için 444 BOGA hattı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dome Çadırların Boyutları Nedir? Özel Boyutlandırılabilir Mi?

20,30,50,70,110 m2 olmak üzere birçok boyutta üretim mevcuttur. Müşteri ihtiyacını dinliyor, analiz ediyor ve istenilen dome çadırları müşteriye özel projelendiriyoruz.

Dome Çadırları Özelleştirilebilir Yapıda Mıdır?

Hızlı kurulum ve söküm ile kolay taşınabilen dome çadırlarımız özelleştirilebilir yapıya sahip olup, müşteriye özel tasarımlanabilir. Estetik görünümü ile anılan dome çadırlarımız, düşük maliyet ve hızlı kurulum ile müşterilerin dikkatini çekmektedir.

Dome Çadır - Foto Galeri

Çadır ve Branda Ürünlerine İhtiyaç Duyuyorsanız;