Etkinlik Alanları için Çadırlar

Kubbe görünümünü andıran dome çadırlar, rüzgara dayanıklılığı ile bilinen çadır türlerinden biridir. Zorlu koşullarda dayanıklı çadır türlerinden biri olan dome çadırlar, fuarlar ve etkinliklerde sofistike ve estetik tasarımı nedeniyle tercih edilmektedir.

Giriş çıkış kolaylığı nedeniyle geniş alanlar yaratan çadır, yapı özelliklerine bakıldığı zaman beşgen formunda tasarlanan taşıyıcı yapı elemanlarına sahiptir. Bu yapı elemanlarının birbirine eklenmesiyle oluşan dome çadırlar, çelik iskelete sahiptir.

Çadır modelleri arasında kurulumu ve sökümü en kolay olan modellerden biri olan dome çadırlar, ortalama 5 metre ile 30 metre çap aralığında olabilmektedir. Çelik iskeleti hafif olan çadırlar ağır hava şartlarına karşı dayanıklı olduğu için açık alanlarda kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Etkinlik Alanları için Dome Çadırlar

Dome çadırların içerisinde herhangi bir kolon ya da taşıyıcı görevi üstlenen kirişlerin bulunmaması iç mekanın geniş ve ferah olmasını sağlar. Ayrıca kapalı alanı büyütmek istediğiniz durumlarda dome çadırlar birbiriyle tünel sistemi sayesinde bağlanabilir. Yapılar arasında bu kadar işlevsel bir bağlantı kurulması, dome çadırları etkinlikler için vazgeçilmez bir model yapmıştır.

İşlevselliği ve hafifliği sayesinde vinç ile istenen her yere taşınabilecek olan çadırlar şık görünümü sayesinde kısa sürede maksimum estetik elde etmek isteyenlerin vazgeçilmezidir. Düşük maliyet ve iş gücü ile depolanması kolay olan bu çadırlar geçici ya da kalıcı olarak tasarlanabilir.

Geçirgen membran yapılara sahip olan dome çadırlar müşterinin isteğine göre pencereli ya da penceresiz olarak üretilebildiği için ekstra aydınlatmaya ihtiyaç duyulmaz. Böylece düşük elektrik tüketimi ile maliyet anlamında kar elde edilmiş olunur. Bir etkinlik için çadıra ihtiyacınız varsa tercih edebileceğiniz dome çadır modelleri özelleştirilebilir yapılardır. Çadır ürünlerinin üzerine dijital baskılama yöntemiyle firmanızın logosu basılabilir. Bu nedenle tanıtım ve fuar alanlarında özelleştirilebilir dome çadırlar ile ön plana çıkabilirsiniz.