Isı Yalıtımlı Branda Ürünlerinin Özellikleri

Pek çok farklı sektörde kullanılan ısı yalıtımlı brandalar, sıcak ve soğuk havanın birbiri ile buluşmasını önleyen bir sisteme sahiptir. Yalıtım amaçlı kullanılan ısı yalıtımlı branda, kapalı alanların ısı değerini koruma konusunda son derece kullanışlı bir üründür.

Dışarıdaki havadan etkilenmeyen brandalar su geçirmez yapısı nedeniyle de pek çok farklı iklim koşulunda kullanılabilir. Yağmur, kar gibi farklı doğal olaylara karşı dayanıklı olarak üretilebilen branda modelleri birinci sınıf branda kumaşından üretilmektedir. Soğuk havalardan korunaklı olan bu yapılar şantiye çadırlarında, askeri çadırlarda ve diğer çadır ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

İzolasyonlu ürünler özel olarak imalatı yapılan ürünler olduğu için müşteri isteklerine göre de şekillenebilir. Bu nedenle ısı yalıtımlı branda ürünleri istenilen ebatlarda üretilecektir. Kullanılan su geçirmez kumaşı ve sık dokuma kalitesi sayesinde soğuk havalara karşı başarılı bir izolasyon sağlayacak olan brandalar sert mevsimler için idealdir. Çadır ve türevlerinde bulunan yapıları örtmek için kullanılan bu brandalar farklı sportif faaliyetler için de tercih edilir. Yaşam sahaları oluşturmak için gerekli olan bu ürünler halı sahalarda, tenis kortu gibi alanlarda kullanılmaktadır. Güneş ışığına karşı da dayanıklı olan ürünler kapalı alan güvenliğini sağlaması için işlevseldir.

Çocuklar için üretilen aktivite alanlarında da kullanılan ısı yalıtımlı branda ürünleri alev yürütmez teknolojiyle üretildiği için de güvenilirdir. Sadece kurumsal kullanım için değil, şahsi kullanımlar için de istekler doğrultusunda üretilen brandalar kolay kurulumu nedeniyle de pratiktir. Maliyet anlamında farklı bütçeler için tasarlanabilen ısı yalıtımlı brandalar % 100 polyester iplikten üretilmiştir. UV ışınlarına karşı dayanıklı bir hale getirilen ürünler istenildiği takdirde PVC ile kaplanarak sert hava koşullarına karşı dayanıklı hale getirilebilir ve güvenli olarak kullanılabilir.