Soğuk İklim Çadırları

Soğuk İklim Çadırlarının Kullanım Alanları ve Avantajları

Soğuk hava koşulları için elverişli olan soğuk iklim çadırı , kar, yağmur, fırtına, dolu, güneş gibi farklı hava olaylarında dayanıklılığıyla öne çıkan ürünlerdir. Pratik yapıya sahip olan bu ürünler hem maliyet hem de kurulum açısından büyük bir kolaylık sağlar.

Afet durumlarına karşı dayanıklı hale getirilen ürünler, sarsılmalardan etkilenmeyecek ve farklı zeminlere kurulabilecektir. Çelik konstrüksiyon ya da alüminyum konstrüksiyon olarak farklı malzemelerden üretilebilen çadırlar söküm açısından da avantajlıdır. Böylelikle depolanarak tekrar kullanıma hazır hale getirilebilir.

Askeri Soğuk İklim Çadırları

Soğuk iklim çadırları şantiye sahalarında çalışanların temel ihtiyaçlarını gidermek, aft durumlarında yaşamın devamını sağlamak ve özel etkinlik alanı yaratmak için kullanılabilir. Tüm bunlar dışında askeri alanların da vazgeçilmezi olan askeri soğuk iklim çadırı ürünleri, bu alanlarda depolama, barınma, komuta ve kontrol merkezi, kamp ve operasyon çadırları olarak kullanılabilir. Ayrıca istenilen ebatlarda üretilebildiği için uçak ve helikopter hangarı gibi büyük alanların yaratılmasında da kullanılabilir.

Müşteri isteğine göre özel eklentilerle kullanıma hazır hale gelen çadırlara yalıtım da yapılabilir. Böylece içerideki hava muhafaza edilmiş olur. Gıda dağıtım noktası gibi alanlarda da kullanılan çadırlar bakım ve onarım alanlarında da kullanılmakta, askeri alanlara büyük bir pratiklik sağlamaktadır.

Soğuk iklim çadırı fiyatları istenilen ürünün özelliklerine ve ebatlarına göre değişiklik gösterecektir. Dayanıklı ve korunaklı olan bu çadırlar PVC kaplı membran kumaşlarla kaplanır. Su geçirmez ve alev yürütmezlik teknolojisiyle üretilen çadırlara istek doğrultusunda güneş enerji panelleri de yapılabilir. Aydınlatma ve jeneratör gibi eklentilerle projelendirilebilen çadırlar kısa sürede temin edilecek ve seri olarak üretilebilecektir.

Proje bölgelerine uygun kriterler göz önünde bulundurularak üretilen çadırlar maksimum esnekliğe sahip olduğu için oldukça avantajlıdır. Üstelik betorname yapılara kıyasla daha uygun maliyetli olan çadırlar sadece maliyet anlamında değil zaman anlamında da büyük avantaj yaratacaktır.