Zorlu Coğrafi Koşullar için Askeri Çadırlar

Askeri kamplarda kullanılan askeri çadırlar pratik, dayanıklı ve hızlı kurulum imkanı veren sistemlerden biridir. Askeri ihtiyaçlara göre şekillendiği için olduça kullanışlı olan bu çadırlar uzman mühendisler tarafından tasarlanmış ve birinci sınıf kaliteli malzemeden üretilmiştir.

Her türlü iklim koşuna dayanıklı olan bu çadır modelleri, hava giriş çıkışını kontrol edebileceğiniz güvenilir sistemler arasındadır. İklimlendirme sistemine sahip olan çadırlar çabuk temin edilebilmesi ve zorlu coğrafi koşullara uyum sağlaması açısından önemlidir.

Kısa zamanda kurup sökebileceğiniz askeri çadır modelleri, düşük maliyeti nedeniyle de işlevseldir. İhtiyaca göre şekillendirilebilecek olan çadırlar çelik iskelet üzerine kurulabilir.

Kamuflaj desenli olarak üretilebilen askeri çadırlar betorname binalardan çok daha kısa sürede geniş alanlar yaratmanızı sağlayacaktır. Korunaklı askeri çadırlar güvenliğin sağlanacağı alanlarda rahatlıkla tercih edilebilir. Tutuşmaya karşı korumalı askeri çadırlar havanın birbiriyle karışmasına da engel olur.

Enerji tüketimini de minimuma indirecek olan askeri çadır modelleri;

Para israfını azaltacaktır. İstenilen özel ölçülerde üretilebilecek olan bu çadırların kullanım alanı da oldukça geniştir. Depo ve lojistik merkezlerinde kullanılabilecek olan askeri çadırlar, askeri barınaklar için de tercih edilir. Komuta ve kontrol merkezlerinde kullanılan sistemler uçak ve helikopter hangarlarında da kolay ve hızlı geniş alanlar yaratabildiği için pratiktir. Kamp ve operasyon gibi eylemlerde de kullanılan çadırlar özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyacını karşılamaktadır.

Her türlü askeri operasyonda tercih edilen askeri çadır modelleri Nato yeşili ve kamuflaj deseni ile birinci sınıf çadır kumaşından üretilmiştir. Alev yürümezlik teknolojisine sahip olan çadırların içerisine aydınlatma, jeneratör ve güneş paneli gibi özel eklentiler uygulanabilir.